суботу, 21 лютого 2015 р.

Міжнародний день рідної мови

Щороку, починаючи із 2000-го, 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови.                                      Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» оголосили на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, котра проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
 ЮНЕСКО  підтримує мову як ознаку культурної приналежності особи. Варто зауважити, що  з 6 000 розмовних мов світу майже половині загрожує зникнення.
 І щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, котрі активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття.




Дещо про походження дати

Пам'ятник жертвам боротьби за статус бенґальської мови, встановлений на території університету в Дацці.
1952 року тогочасна влада Пакистану проголосила урду єдиною державною мовою, рідною вона була лише для 3% населення. Це було негативно сприйнято, особливо на сході, де майже виключно розмовляли бенґальською мовою. 21 лютого 1952 року, під час демонстрації протесту в Дацці, поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Банґладеш) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників. За пропозицією Бангладеш, ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 вперше Міжнародний день рідної мови.



Немає коментарів:

Дописати коментар