вівторок, 7 квітня 2015 р.

З Благовіщенням!








Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним із дванадцяти головних свят Православної церкви.
Події Благовіщення описані єдиним євангелістом – апостолом Лукою. У своєму Євангелії він повідомляє, що в шостий місяць після зачаття праведною Єлизаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу.
Ангел, увійшовши до Неї, сказав: «Радуйся,
Благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками.» Вона ж стривожилася цим словом і почала роздумувати, що могло значити те привітання. Ангел їй сказав: «Не бійся, Маріє! Ти знайшла ласку в Бога. Ось ти зачнеш у лоні, народиш сина й даси йому ім'я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься. І Господь Бог дасть йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню його не буде кінця». (Лк. 1:28-33)
Сумніваючись, Марія запитала ангела: «Як же воно станеться, коли я не знаю мужа?». На що ангел обіцяв таємниче зачаття: «Дух Святий зійде на тебе й сила Всевишнього тебе отінить, -  а потім на підтвердження навів приклад її родички Єлизавети: - нічого, немає неможливого в Бога».
Марія, побачивши в словах ангела волю Божу, вимовляє дуже значущі слова: «Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!» Вважається, що в момент виголошення Дівою Марією цих слів і сталося непорочне зачаття нею Ісуса Христа.
Церква на Сході в різний час вважала Благовіщення як Богородичним, так і Господським святом. У даний час воно входить в число великих дванадцяти свят і відноситься зазвичай до Богородичних свят, через що йому призначаються богослужбовий одяг блакитного кольору.
У Благовіщення, якщо воно не припадає на Страсний тиждень, поряд зі святом Входу Господнього в Єрусалим, статут дозволяє вживання в їжу риби, вина та олії.



Немає коментарів:

Дописати коментар